2023. február 1., szerda

Szülinapi kalandozások - azaz sárvári pihenés


Már-már hagyománynak tekinthető (hiszen már másodszor fordul elő 😀), hogy a szülinapjainkat megünneplendő, egy pár napos hazai kiruccanást iktatunk be az amúgy is mindig olyan hosszú, nyomasztó január végi időszakba. Idén egy kósza csomagajánlat kínálta lehetőséggel élve Sárvárra látogattunk el.



2023. január 19., csütörtök

Palacsinta újratöltve - skandináv módra

Azt kell mondjam, a palacsinta jó dolog. Ettem már a szokásos magyar édes változatot, a sósat, és az émelyítően édes amerikait is próbáltam. Sőt, még a portugál verzióval is kacérkodtam. De mist egy olyan verzióra bukkantam, ami nagyon bejött, talán jobban, mint eddig bármelyik. Az itthoni téli időjárás hiányában skandináv, elsősorban svédországi témával foglalkozó blogokat, insta-profilokat stb. olvasgatok. Így bukkantam rá erre a klassz svéd palacsintareceptre. 

2022. november 24., csütörtök

Az elmúlt félév - összefoglaló a tavasz, nyár és ősz eseményeiről

Nahát, március vége óta nem írtam itt le a kirándulásokat. Nem is emlékszem ám olyan jól már rájuk! Rájöttem, hogy nekem azért (is) fontos ebben a blogban megörökíteni a kirándulásokat, főzéseket, olvasmányokat stb., mert az idő múlásával túl gyorsan halványodnak az emlékképeim. Vagyis k.vagyorsan felejtek 😆😕 Meg sokszor már összekeverednek a fejemben, mi hol vol: az a nagyon jó útvonal merre volt, hol láttuk azt a tök jó erdei játszóteret, hol viccelődtem a határőrrel (vagy ő velem?) ésatöbbi. Na ezért foglalom most kicsit össze röviden azokat a dolgokat, amik március óta voltak.